Historia 2006-2011

Pięciolecie grupy Division Warsaw

Początki spotkań fanów (jeszcze nie pod nazwą DW) datuje się na 2006 rok i legendarny, bo pierwszy ogólnopolski zjazd kibiców Newcastle United w Nieborowie.

To tam mieliśmy okazję poznać innych kibiców „Srok” z całej Polski, a więc również z Warszawy. Szybka integracja i chęć kolejnych spotkań zaowocowała w niedalekiej przyszłości cyklicznymi wypadami na miasto. To właśnie od tamtej pory swoistym rytuałem są spotkania fanów ze stolicy przy okazji meczów Newcastle i nie tylko :-) Każdy mecz transmitowany przez TV nie uchodzi naszej uwadze i tak dzieje się po dzień dzisiejszy.

Oczywiście nie ograniczamy się do aktywności jedynie na terenie Warszawy. Począwszy od Nieborowa w 2006 roku poprzez kolejne zjazdy jesteśmy obecni na każdym ogólnopolskim spotkaniu kibiców. Czy to zima, czy to lato, czy to słońce, czy to deszcz na hasło zjazd zawsze organizujemy się i w mniejszej, bądź większej grupie jedziemy w Polskę. Prawdziwe scementowanie grupy nastąpiło przed zjazdem w Łebie (lato 2009), kiedy to oficjalnie przyjęliśmy zwrot Division Warsaw jako nazwę naszej grupy. Niewiele później, bo 31.08.2009 światło dzienne ujrzały dwie nasze flagi – grupowa Division Warsaw oraz druga, w hołdzie dla trenera-legendy Bobby’ego Robsona (flagi przyniosły szczęście i Newcastle wygrało 1:0 z Leicester). Prawdziwy debiut flag – na stadionie St James’ Park – nastąpił podczas meczu z Cardiff (5.02.2010 i wygrana 5:1). Niestety miejsca, które zajmowaliśmy (pierwszy rząd za bramką) nie pozwalały na wywieszenie żadnej z flag, na pocieszenie pozostały jedynie zdjęcia po meczu. Postanowiliśmy to poprawić podczas kolejnej wizyty Division Warsaw w Newcastle. Flaga „Robson” wisiała cały mecz podczas konfrontacji Newcastle z Blackburn (10.11.2010, porażka 1:2) i nawet przez moment widać ją w oficjalnym skrócie video z tego spotkania :-). Ubiegłoroczny wyjazd do Newcastle (na wspomniany mecz z Rovers oraz z Fulham) to jak do tej pory rekordowy ilościowo wyjazd poza granice naszego kraju kibiców z grupy Division Warsaw.

Piłkarsko również wspieramy drużynę Toon Army Poland na każdym turnieju (począwszy od Trzcianki w 2009 roku, poprzez Kalwarię, Jaworzno, etc.). Zawsze przynajmniej jeden gracz z grupy Division Warsaw jest w składzie turniejowym (nie licząc oczywiście przedstawicieli naszej ekipy jako kibiców). Na ostatnim turnieju w Skierniewicach (lipiec 2011) nasza grupa stanowiła ponad połowę wszystkich kibiców Newcastle obecnych podczas zmagań turniejowych. Efekt? Drugie miejsce ;-).

Jakie są plany naszej grupy na kolejne lata? Na początek przede wszystkim zbliżający się ogólnopolski zjazd kibiców NUFC i liczna obecność DW w miejscowości Wałpusz. Drugi cel to kolejny wyjazd do Anglii – tym razem na mecz z Tottenhamem (październik 2011). Jesienna eskapada to nie pierwsze spotkanie w całości organizowane przez Division Warsaw i mamy nadzieję, że w przyszłości będzie ich dużo, dużo więcej.

Na zakończenie chciałbym zachęcić wszystkich kibiców z Warszawy i okolic (jeśli macie takie możliwości) do częstszego udzielania się na stronie, jak również aktywnego uczestnictwa we wspólnym oglądaniu spotkań „Srok” w zbliżającym się sezonie. Uwierzcie nam! Na dużym ekranie lepiej widać niż na monitorze :-)

Pozdrowienia dla wszystkich kibiców Newcastle United. Division Warsaw On Tour

Nasza wizytówka na Gateshead Millennium Bridge (szacun dla chłopaków za utrzymanie flagi –  wiało niemiłosiernie)

Flaga „Robson” na meczu z Blackburn (10.11.2010)