wylot_mecz

Jak wiemy mecz Newcastle – Liverpool jest 1.11.2014 o 13:45 (transmisja w TV, więc niczego już raczej nie zmienią). Do tego czasu Siwego wyjebią z klubu w podskokach już nie będzie, więc spokojnie można planować wyjazd na ten mecz.

Przeszukałem wiele opcji, setki lotów, przejazdów pociągowych i sytuacja wygląda tak (pamiętajmy, że ceny cały czas się zmieniają i podane opcje mogą być szybko nieaktualne):

wylot: 31.10.2014 Kraków -> Newcastle

powrót 3.11.2014 Newcastle -> Kraków

cena: 525 PLN

Dosyć klarowna opcja, bez jebania się po Wyspach pociągami itd. Do ceny należy doliczyć przejazd z/do Krakowa. Powrotny samolot planowo ma być 19:15 w Krakowie. Ostatni pociąg do Warszawy (IC) jest o 20:20. Mamy zatem 65 minut na transfer na dworzec. Jak nie wypali kolejka to można złapać jakiegoś busa. Pełno tam amatorów szybkiego zarobku na turystach ;-)

Alternatywa powrotu (lot do Newcastle to dobra opcja i kosztuje 236 PLN). Możemy wrócić w niedzielę (co pozwala zaoszczędzić urlopu w poniedziałek).

2.11.2014 pociąg: Newcastle -> Liverpool (30 funtów ~160 PLN)

Liverpool – Warszawa Okęcie (112 PLN)

cena: 236 + 272 = 508 PLN

Można połazić trochę po Liverpoolu (zobaczyć stadiony) i jesteśmy w Warszawie około północy. Okęcie to dodatkowy atut. Każdy (z Warszawy) ma w miarę blisko. Bus z Liverpoolu na lotnisko to ok. 20 minut, więc nie jest źle. Myślę, że druga opcja jest OK, ale wtedy mamy tylko sobotę na zakupy a trzeba pamiętać, że w sobotę też jest mecz.

Czekam na wasze opinie!

Oczywiście jeszcze potrzebny jest member. Jeden na dwie osoby, ale to wydatek obowiązkowy i nic na to nie poradzimy.

EDIT:wybraliśmy opcję nr 2, czyli lot Kraków-Newcastle i powrót: Newcastle-Liverpool, Liverpool-Warszawa. Kto jest chętny na wyjazd niech korzysta z tej opcji. Ceny wyszły rozsądne. Za całość niecałe 500 zł.