golimy buki

WYNIOSŁE ŁABĘDZIE KONTRA OSKUBANE SROKI. Pod wodzą Garry’ego Monka Swansea spisuje się wyśmienicie zajmuje eksponowane piąte miejsce, choć ostatnio złapała lekką zadyszkę i pozostaje od trzech meczów bez zwycięstwa. W głębokiej zapaści są Sroki Alana Pardewa, który wciąż jeszcze pozostaje na stanowisku, pomimo kiepskich wyników i żądań fanów, aby zarząd zmienił szkoleniowca. W meczach wyjazdowych Newcastle nie tylko jeszcze nie wygrał, ale też nie zdobył bramki. Na Liberty Stadium nie będzie łatwo przełamać tę serię, wszak Łukasz Fabiański dał się pokonać tylko raz w trzech meczach u siebie.

SYTUACJA KADROWA:

Swansea: kontuzjowani są Leon Britton i Jordi Amat. Zawieszony za czerwoną kartkę jest Angel Rangel.

Newcastle: długa lista kontuzjowanych graczy – Davide Santon, Ryan Taylor, Siem de Jong, Rolando Aarons, Adam Campbell, Facundo Ferreyra.

CIEKAWOSTKI STATYSTYCZNE :

Newcastle przegrał siedem z ostatnich ośmiu meczów na wyjeździe i tylko w jednym meczu w tym czasie zdobył bramkę.

Swansea wygrała cztery kolejne mecze Premier League przeciwko Newcastle.

W trzech ostatnich meczach pomiędzy tymi klubami Swansea nie zobaczyła ani jednej kartki, Newcastle tylko dwukrotnie był ukarany żółtą kartką.

Krytykowany menadżer Newcastle Alan Pardew ma ratio zwycięstw 36% z Newcastle w Premier League. Żaden z poprzednich pięciu szkoleniowców Srok nie miał lepszego bilansu.

Z 17-tu klubów, które grały we wszystkich kolejkach Premier League w roku 2014 Newcastle ma najmniej punktów – 19. Strzelił najmniej bramek – 19 i stracił najwięcej – 47.

Alan Pardew nie wygrał żadnego z ostatnich siedmiu meczów prowadząc Newcastle, tak złej serii w tym klubie jeszcze nie miał.

CYTAT :

Czeka nas trudny mecz. Oni mają dobry skład, dobrych piłkarzy. Wiem ,że przeżywają teraz trudne chwile, ale to tym bardziej wyzwoli w nich ducha walki. On (Pardew) jest doświadczonym menadżerem i jestem pewien, że pokonają te trudności. ” – powiedział trener Swansea, Garry Monk.

Co tu dużo mówić, po prostu potrzebujemy tej wygranej. Rozmawiałem z zarządem, dyskutowaliśmy w jaki sposób można pomóc zespołowi, tak aby grał na miarę oczekiwań. Nasi fani oczekują od nas gry, której teraz nie prezentujemy. Ale próbujemy cały czas podnieść naszą jakość. Teraz możemy jedynie pokazać ducha walki jako zespół, w ten sposób los może się odwrócić. ” – powiedział Alan Pardew, szkoleniowiec Srok.

źródło: https://www.efortuna.pl/

Co tu dużo pisać, mamy niewiele atutów, żeby dzisiaj wywieźć 3 punkty, ale nadzieja umiera ostatnie, więc?…