Jest zgoda na wznowienie sezonu w Anglii. Piłkarze Premier League powrócą na boiska 17 czerwca, kiedy to odbędą się dwa zaległe mecze.

Należy jednak podkreślić, że data wznowienia rozgrywek została na razie określona jako „wstępna”. Dojdzie do tego, jeśli zostaną spełnione wszystkie wymogi bezpieczeństwa.

17 czerwca planowane jest rozegranie dwóch zaległych spotkań. Wówczas Aston Villa zmierzy się z Sheffield United, a Manchester City podejmie Arsenal Londyn. Dwa dni później ma rozpocząć się natomiast pierwsza, pełna kolejka gier.

Oczywiście mecze będą – przynajmniej początkowo – odbywać się bez udziału publiczności. Wszystkie mają być pokazywane na żywo w brytyjskiej telewizji.

Przypomnijmy, że Premier League przerwano 13 marca. Oczywiście cała sytuacja miała związek z początkiem wybuchu pandemii Covid-19.

Do rozegrania pozostało 9 pełnych kolejek. Tabeli z olbrzymią przewagą nad resztą stawki przewodzi Liverpool FC, który po 30 latach przerwy powinien odzyskać tytuł mistrza Anglii. Drugi jest Manchester City, podium zaś uzupełnia Leicester City.

/źródło: radiomaryja.pl/