Ekstraklasa S.A. podjęła decyzję o przełożeniu niedzielnego meczu 6. kolejki pomiędzy Wisłą Kraków a Lechią Gdańsk. Powodem takiej decyzji są potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem u piłkarzy „Białej Gwiazdy”.

Jeszcze w środę nikt nie brał pod uwagę przełożenia meczu. W czwartek Ekstraklasa S.A. opublikowała komunikat, w którym oficjalnie potwierdziła, że spotkanie 6. kolejki między Wisłą Kraków z Lechią Gdańsk zostało przełożone, a informacja o nowym terminie zostanie przekazana po jego ustaleniu z nadawcami telewizyjnymi.

– Decyzja została podjęta po konsultacjach z klubowymi lekarzami i Zespołem Medycznym PZPN oraz po rekomendacji Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Ma to związek z rosnącą liczbą pozytywnych wyników testów na obecność wirusa SARS-CoV-2 w zespole z Krakowa i z zagrożeniem kolejnych zakażeń – poinformowała w komunikacie Ekstraklasa S.A. na swojej stronie internetowej.

W tabeli ekstraklasy Wisła Kraków znajduje się aktualnie na 13. pozycji, mając tylko 2 punkty przewagi nad ostatnim Piastem Gliwice. Lechia Gdańsk jest 4., będąc punkt za 3. Zagłębiem Lubin. Prowadzi Górnik Zabrze, który ma trzy punkty przewagi nad Rakowem Częstochowa.

W związku z powyższym mecz Wisła Kraków – Lechia Gdańsk zostanie usunięty z typerka i ponownie dodany jak zostanie wyznaczona nowa data meczu.