– Grupa inwestycyjna kierowana przez Public Investment Fund zakończyła proces przejęcia 100% udziałów w Newcastle United – poinformował klub na swoim oficjalnym profilu na Twitterze. Gubernator Public Investment Fund Yasir Al-Rumayyan będzie pełnił funkcję prezesa niewykonawczego klubu.

To historyczny moment w historii piłki nożnej. Jak potwierdził klub, Newcastle United zostało przejęte przez Public Investment Fund, grupę inwestycyjną zarządzaną przez szejków. Oznacza to ogromny zastrzyk finansowy dla klubu, który do tej pory zarządzany był przez rodzinę Ashleyów. Sroki mogą stać się teraz europejską potęgą, choć to zależy od dalszego zarządzania klubem.

Przejęcie władzy przez szejków w Newcastle United to historyczny moment. Nowi właściciele klubu dysponują majątkiem, który ma być czternastokrotnie większy od tego, jaki posiadają właściciele Manchesteru City. Przypomnijmy, że The Citizens uchodzą za europejskiego giganta.

O zmianie właściciela klub poinformował w oficjalnym komunikacie w czwartek, choć o nadchodzącej zmianie mówiło się już od dłuższego czasu. Mike Ashley nie krył się z chęcią sprzedaży Newcastle United, a kibice nie darzyli wieloletniego właściciela dużą sympatią. Nowi właściciele mogą przywrócić drużynę do europejskiej czołówki, pokonując również krajowych rywali.

Transakcja została ostatecznie zrealizowana w czwartek 7 października. Sroki od wielu lat czekają na powrót do angielskiej czołówki, ale teraz wydaje się, że wobec pokaźnego zastrzyku finansowego jest to tylko kwestia czasu. Drużyna będzie mogła zostać wzmocniona już w najbliższym oknie transferowym.

W świecie piłki nożnej przejęcie Newcastle United przez szejków może być prawdziwą rewolucję. Szacuje się, że wobec takiego ruchu „Sroki” są obecnie najbogatszym klubem świata.