Newcastle United szybko przeszło do konkretów i przygotowuje swój sztab przed wielką kadrową rewolucją. Na celowniku znalazł się między innymi Marc Overmars, który jest głównym kandydatem, by ją przeprowadzić.

Angielskie kluby coraz chętniej korzystają z dyrektorów sportowych, którzy odciążają menedżerów z obowiązków transferowych. Nie inaczej ma być w Newcastle United, które pod wodzą nowych właścicieli przygotowuje się do wstrząśnięcia angielską i europejską piłką. Żeby jednak tego dokonać, potrzebna jest osoba, która będzie potrafiła wszystkim odpowiednio zarządzać.

Jak na razie głównym kandydatem do objęcia funkcji menedżera jest Paulo Fonseca, jego zatrudnienie może być jednak nieco wstrzymane, ponieważ równolegle klub poszukuje dyrektora sportowego. A nie trzeba długo rozmyślać, by przekonać się, jak istotna jest kooperacja pomiędzy tymi stanowiskami.

Jak informuje holenderski „de Telegraaf”, jednym z priorytetów ma być Marc Overmars, który w ostatnich latach uczynił Ajax Amsterdam świetnym zespołem i samowystarczalnym klubem pod względem transferowym. Niegdyś „de Godenzonen” skupiali się głównie na szkoleniu swoich własnych gwiazd, obecne kierownictwo sprawiło jednak, że dzięki pieniądzom ze sprzedaży klub może nie tylko pozwolić sobie na zatrzymanie topowych graczy na nieco dłużej, ale i też jest w stanie zainwestować większe pieniądze na rynku.

Spora w tym zasługa właśnie Overmarsa, co nie umknęło uwadze innych ekip. 48-latek był już kuszony przez swoje byłe kluby z kariery piłkarskiej – Arsenal oraz FC Barcelonę. Do tej pory nic z tego nie wyszło, lecz „Sroki” są gotowe złożyć na tyle kuszącą propozycję, by Holender przynajmniej ją rozważył.

Nie jest tajemnicą, że działacz myśli o swojej przyszłości i wątpliwe jest, by do końca przygody z piłką był związany tylko z Ajaksem. A ekipa z St. James’ Park mogłaby skorzystać na jego sprowadzeniu podwójnie, ponieważ Overmars mógłby wtedy spróbować sprowadzić za sobą równie rozchwytywanego trenera, Erika ten Haga.

Overmars ma kontrakt do połowy 2024 roku, ale może odejść wcześniej dzięki zapisanemu w umowie okresowi wypowiedzenia, który ma wynosić trzy miesiące.

Nie jest on jednak jedynym kandydatem do objęcia funkcji dyrektorskiej w Newcastle United. Klub zwrócił również uwagę na odpowiadającego za dział sportowy w New York Red Bulls Kevina Thelwella. Jego kandydatura, według „Daily Mail”, jest nieco zaskakująca, ale jak najbardziej poważna. Jest on bardzo doświadczonym dyrektorem, wcześniej miał nawet okazję pracować z Wolverhampton Wanderers. Bardzo istotne w jego przypadku może być to, iż wie jak działać wespół z bogatymi inwestorami, znając ich potrzeby oraz realnie patrząc na możliwości.

Na liście potencjalnych kandydatów do poprowadzenia rewolucji znajdują się również Paul Mitchell z AS Monaco oraz Jason Wilcox i Luis Campos z Manchesteru City.

źródło: transfery.info