Srnicek

Pavel Srniček nie żyje. U byłego bramkarza Newcastle United w niedzielę 20 grudnia doszło do zatrzymania pracy serca. Trafił do szpitala w Ostrawie, gdzie był utrzymywany w śpiączce. Niestety lekarzom nie udało się go uratować. Miał 47 lat.

Srniček w połowie grudnia odwiedził Newcastle, gdzie promował swoją autobiografię „Pavel is a Geordie”. Wszyscy, którzy go spotkali twierdzili, że był w dobrej formie.

Później Srniček wrócił w swoje rodzinne strony na Czeski Śląsk. 20 grudnia wyszedł pobiegać i wtedy zasłabł. Jego serce zatrzymało się na 20 minut. W stanie krytycznym trafił do ostrawskiego szpitala.

Tam był utrzymywany w śpiączce, ale lekarze pierwotnie zakładali, że w środę (23 grudnia) będzie mógł przejść badania tomografem. Niestety jego stan nie uległ poprawie.

Wczoraj wyniki prześwietlenia wykazały, że doszło do nieodwracalnych uszkodzeń mózgu i dzisiaj podjęto decyzję o wyłączeniu urządzeń podtrzymujących życie. Rodzina Pavla była przy nim do samego końca.

Srniček grał dla Newcastle w latach 1991-98 oraz 2006-07. W sumie wystąpił w 191 meczach. Poza tym reprezentował barwy Banika Ostrawa, Sheffield Wednesday, Brescii, Portsmouth, West Hamu oraz Beira Mar. 49 razy zagrał w reprezentacji Czech. Od 2012 roku pełnił funkcję trenera bramkarzy Sparty Praga.

Źródło: Pavel Srniček nie żyje | NUFC.com.pl | Newcastle United