Newcastle United może potwierdzić, że Steve Bruce opuścił stanowisko głównego trenera za obopólną zgodą. Klub pragnie wyrazić swoją wdzięczność Steve’owi za jego wkład i życzy mu wszystkiego dobrego na przyszłość.

Steve Bruce opuszcza posadę menedżera Newcastle. Jak poinformował w środę angielski klub, umowę rozwiązano za porozumieniem stron. Dwa tygodnie temu Sroki zostały przejęte przez fundusz inwestycyjny Public Investment Fund (PIF) z Arabii Saudyjskiej. Bruce pracował w Newcastle od lipca 2019 roku. W obecnym sezonie drużyna jeszcze nie odniosła zwycięstwa i zajmuje w tabeli przedostatnie, 19. miejsce. Nazwisko nowego trenera nie jest jeszcze znane. Tymczasowo zespół będzie prowadził dotychczasowy asystent Bruce’a – Graeme Jones.

Newcastle w strefie spadkowej Po ośmiu kolejkach trwającego sezonu Premier League Newcastle z dorobkiem ledwie trzech punktów zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli. Na ten moment Srokom w oczy zagląda zatem widmo spadku, jednak już zimą można w tym klubie spodziewać się potężnych wzmocnień.