Eddie Howe prowadzi negocjacje z Newcastle United w sprawie przejęcia sterów nad zespołem z Premier League – poinformowało Sky Sports.

Przedstawicielom „Srok” przyszło stosunkowo łatwo zrezygnować z kontynuowania współpracy ze Steve’em Burce’em, ale znacznie trudniej jest im zakontraktować wartościowego następcę angielskiego szkoleniowca, który wyciągnąłby klub z poważnego kryzysu i zapewnił mu spokojne utrzymanie w krajowej elicie przed rozpoczęciem przebudowy drużyny pod kątem włączenia się do walki o najwyższe cele.

W minionych dniach wydawało się, że odpowiedzialny za przeprowadzenia całego tego procesu będzie Unai Emery. Hiszpan postanowił jednak odrzucić zaloty ze strony Newcastle United i zdecydował się kontynuować pracę w Villarrealu.

W związku z tym ekipa z St James’ Park miała skierować teraz swoje starania w kierunku zakontraktowania Eddie’ego Howe’a.

Blisko 44-letni trener wykonał na przestrzeni minionych sezonów znakomitą pracę w Bournemouth. Przeszedł z drużyną drogę z League One do Premier League.

„Wisienki” występowały w najwyższej klasie rozgrywkowej przez pięć lat i pożegnały się z nią po kampanii 2019/2020. Wówczas z posady menedżera drużyny zrezygnował także Howe, bo uznał, że klub potrzebuje nowego impulsu, aby powrócić do grona najlepszych ekip w kraju.

Od tego momentu Anglik był kilkukrotnie łączony z powrotem do pracy w charakterze szkoleniowca. Nie tak dawno bardzo mocno o jego względy miał zabiegać Celtic. Z kolei teraz wysunął się na czoło wyścigu o objęcie sterów nad wspomnianym Newcastle United.

Dziennikarze Sky Sports przekonują, że przedstawiciele „Srok” prowadzą negocjacje z 44-latkiem i jeżeli te zakończą się sukcesem, to ten powinien wkrótce zostać zaprezentowany jako nowy szkoleniowiec ekipy z St James’ Park.

Poza nim w grze o tę posadę ma nadal liczyć się Paulo Fonseca.

źródło: transfery.info