Nie zakończyła się jeszcze 19. kolejka Premier League, a już wiadomo, że przełożone zostaną dwa spotkania 20. serii gier. Odwołane zostały starcia Leeds United z Aston Villą, a także Arsenal FC z Wolverhampton Wanderers.

W drużynie Wolverhampton Wanderers także wykryto przypadki koronawirusa. Co gorsza, w obozie Wilków mamy również do czynienia z plagą kontuzji. Z różnych względów w najbliższym czasie, krócej bądź dłużej pauzować zmuszeni są tacy piłkarze jak Rayan Ait-Nouri, Willy Boly, Hwang-Hee Chan, Johny Castro Otto, Yerson Masquera czy Pedro Neto. Tym samym przed meczem z Arsenal FC, Bruno Lage miałby problem ze sformowaniem składu. Warto podkreślić, że drugi z rzędu odwołany mecz Wolves. W niedzielę bowiem piłkarze z Molineux Stadium mieli rywalizować z Watford FC, w którego szeregach jednak także wykryto liczne przypadki zarażenia koronawirusem.

Z kolei parę godzin wcześniej, z identycznych powodów, odwołano również spotkanie Leeds United z Aston Villą. Pawie także nie miały okazji rywalizować w czasie Boxing Day, gdyż ich mecz z Liverpool FC także został przeniesiony na inny termin.